Nowy standard w klejeniu płytek

Fot. Baumit

Aktualne podejście do układania płytek średniego i dużego formatu wymaga elastycznego kleju, który nie tylko umożliwi dostosowanie konsystencji do różnych potrzeb, ale też zapewni wysoką przyczepność i długoletnią trwałość wykonanych prac. Odpowiedzią na te potrzeby jest Baumit Baumacol FlexUni Gel – nowoczesna zaprawa klejowa opracowana w oparciu o technologię żelową.

Fot. Baumit

Jedną z cech wyróżniających Baumit Baumacol FlexUni Gel na tle innych zapraw klejowych do płytek jest jej wyjątkowa łatwość aplikacji. Dzięki unikalnej formule żelowej, zapewnia ona doskonałe właściwości robocze, co znacząco ułatwia i przyspiesza układanie okładzin ceramicznych. To rozwiązanie doskonale dopasowane do potrzeb zarówno profesjonalistów, jak również osób, które decydują się samodzielnie położyć płytki w swoim domu czy mieszkaniu.

Adaptacyjna konsystencja

Baumit Baumacol FlexUni Gel, klasyfikowana jako C2 TE wg PN-EN 12004:2002, to świetny wybór zarówno w sytuacji, gdy jest potrzebna zaprawa klejowa gęsta, a jednocześnie kremowa, o zmniejszonym spływie – idealna do aplikacji na powierzchniach pionowych, jak również, gdy bardziej jest preferowana konsystencja płynna – doskonała do układania płytek na podłogach. Formuła żelowa umożliwia bowiem dostosowanie konsystencji kleju do różnorodnych zastosowań i preferencji wykonawcy, przy zachowaniu każdorazowo wysokiej przyczepności. Co ważne, pozwala uzyskać zużycie mniejsze nawet o ok. 10% w porównaniu do standardowych produktów, co oznacza oszczędność materiału i kosztów.

     

Baumit Baumacol FlexUni Gel umożliwia dostosowanie konsystencji zaprawy klejowej do konkretnego zastosowania Żelowa formuła ułatwia rozprowadzenie zaprawy klejowej na podłożu       Test pokrycia powierzchni zwykłym klejem C2 TE i Baumit Baumacol FlexUni Gel Fot. Baumit

   

To, czym w praktyce różni się Baumit Baumacol FlexUni Gel od zwykłej zaprawy klejowej można zobaczyć także w krótkim filmie na stronie: https://baumit.pl/flexuni-gel.

Uniwersalne zastosowanie

To oczywiście nie wszystko. Żelowa, elastyczna zaprawa klejowa do płytek od Baumit pozwala na pracę w szerokim zakresie grubości (2-15 mm). Jest przeznaczona do przyklejenia różnego rodzaju okładzin ceramicznych i kamiennych średniego oraz dużego formatu – płytek ceramicznych, gresowych, mozaiki ceramicznej, glazury czy terakoty, o niskiej i standardowej nasiąkliwości. Dzięki swojej elastyczności, klej jest w stanie absorbować naprężenia powstałe na skutek zmian temperatury, co minimalizuje ryzyko pęknięć i uszkodzeń połączeń. Sprawdza się doskonale na wszelkich podłożach mineralnych oraz powierzchniach o zwiększonych obciążeniach mechanicznych i termicznych, wewnątrz i na zewnątrz budynków, np. na tarasach, balkonach, schodach czy na podłożach z ogrzewaniem podłogowym.

  

Elastyczna, żelowa zaprawa klejowa sprawdza się przy układaniu różnego rodzaju okładzin ceramicznych i kamiennych średniego oraz dużego formatu Fot. Baumit

Ekologiczny certyfikat

Co ważne, zaprawa klejowa Baumit Baumacol FlexUni Gel jest przyjazna do zdrowia i środowiska. Posiada certyfikat EMICODE EC1PLUS, przyznawany niskoemisyjnym materiałom budowlanym przez uznaną w Europie organizację GEV z siedzibą w Niemczech, specjalizującą się w kontroli emisji lotnych związków organicznych w produktach stosowanych w budownictwie. Oznacza to, że produkt ten pomaga w uzyskaniu czystego i bezpiecznego powietrza w pomieszczeniach, przyczyniając się do uzyskania zdrowego, komfortowego klimatu we wnętrzach.

www.baumit.com

www.facebook.com/BaumitPolska

www.instagram.com/baumit.polska