Peach Fuzz kolorem roku 2024! Jak wpleść go do wnętrz?

Pantone Color Institute, znane z ustanawiania trendów kolorystycznych, ogłosiło, że kolorem roku 2024 jest Peach Fuzz, oznaczony kodem 13-1023 TCX.  Jest to kolor, który ma odzwierciedlać trendy nie tylko w modzie, ale też w designie i kulturze. Zobacz propozycję aranżacji od Grupy Tubądzin z pomarańczowo-różowym odcieniem, który wprowadzają do wnętrz atmosferę spokoju i relaksu.

Pantone Color Institute od 25 lat kształtuje trendy kolorystyczne, wpływające nie tylko na modę i makijaż, ale także na design i aranżację wnętrz. Peach Fuzz to połączenie pomarańczowego z elementami różowych pigmentów i delikatnym akcentem żółci. Kolor nie tylko przyciąga wzrok, ale również angażuje pozostałe zmysły, przywołując na myśl aksamitne uczucie dotyku, słodki smak owocu i magiczny czas lata. Zobacz, jak Grupa Tubądzin wykorzystuje go w swoich aranżacjach.

Kolor Peach Fuzz można wpleść do wnętrz przy pomocy dodatków. Lekkie i zwiewne zasłony w odcieniach brzoskwini to  subtelny i optymistyczny akcent. Poduszki czy koce w barwach Peach Fuzz na sofach, fotelach czy łóżkach, nadadzą pomieszczeniom przytulny wygląd. Brzoskwiniowe dywany stanowią doskonałe uzupełnienie, zapewniając przy okazji ciepło i miękkość pod stopami. Świetnym wyborem mogą być też dekoracyjne akcesoria — od wazonów po abażury, tak by złagodzić i rozproszyć światło. Wprowadzenie ozdób ściennych lub plakatów w kolorze Peach Fuzz może być idealnym rozwiązaniem, niewymagającym malowania ścian.

Nie trzeba od razu remontować wnętrz, aby wprowadzić do nich tegoroczny kolor roku. Wystarczy dobrze dobrane tło, a idealnym partnerem dla Peach Fuzz będą płytki ceramiczne od Grupy Tubądzin. Kolekcja Serenity z pięknym wzorem marmuru doskonale współgra z subtelnie kontrastującą listwą ścienną w kolorze miedzi. To połączenie sprawia, że wnętrze nabiera nowoczesnego i wyrafinowanego wyglądu.

Równie ciekawą propozycją są pastelowe płytki, które stworzą harmonijną paletę z Peach Fuzz. Z pomocą przychodzą te z kolekcji Moor od Grupy Tubądzin z misternym wzorem liści na płytce. Dekor wniesie do pomieszczenia świeżość i przytulność. Doskonałym dopełnieniem będzie np. zlew i wanna w intensywnym, pomarańczowym kolorze.

Dla miłośników neutralnych barw proponujemy piaskowe i jasnobeżowe płytki z kolekcji Tender Stone od Tubądzin. Będą one stanowić doskonałe tło dla dodatków w kolorze Peach Fuzz. Ta kombinacja sprawdza się w różnych stylach projektowania, prezentując klasyczne piękno kamienia z łagodnym rysunkiem fal.

Wnętrza, w których znajdą się elementy w kolorze Peach Fuzz w połączeniu z płytkami Tubądzin, stworzą doskonałe kombinacje nowoczesności, elegancji i przytulności. To propozycja dla tych, którzy cenią sobie dobry styl i smak oraz pragną otoczyć się spokojem i harmonią we własnym domu.

Grupa Tubądzin należy do najlepiej rozpoznawalnych producentów płytek ceramicznych w Polsce. Od 40 lat wyznacza trendy wzornicze, wprowadza nowatorskie produkty i rozwiązania. W Polsce jest pionierem w produkcji płyt wielkoformatowych, sięgających rozmiarem aż 120 x 275 cm. Jej produkty, wytwarzane z najwyższej jakości surowców, znajdują zastosowanie w każdej przestrzeni, nie tylko łazienkowej. Najwyższej jakości płytki, do złudzenia przypominające drewno, marmur czy beton, produkowane w oparciu o najnowocześniejsze światowe technologie są znakiem rozpoznawczym Grupy Tubądzin.

Tubądzin zaprasza do współpracy wybitnych twórców designu i kultury (wśród nich m.in. Maciej Zień, Dorota Koziara), organizuje prestiżowy konkurs dla młodych projektantów i architektów – Tubądzin Design Awards oraz angażuje się w działania edukacyjne, społeczne i ekologiczne.

Płytki marki Tubądzin powstają z naturalnych i szlachetnych surowców, a do ich zdobienia stosowane są bezpieczne dla zdrowia i przyrody barwniki. Mając na uwadze dbałość o środowisko, firma Tubądzin promuje zasady zrównoważonego rozwoju i inwestuje w innowacyjne rozwiązania – m.in. technologię Continua+ czy nowoczesną suszarnię rozpyłową ATM 36, przyczyniając się tym samym do redukcji zużycia energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Firma angażuje się również w projekty proekologiczne i podejmuje działania zmierzające do wzrostu świadomości społeczności lokalnej w tym zakresie.