Podkreśl urok parkietu w zrównoważony sposób

Dziś do urządzania wnętrz podchodzimy z większą świadomością. Wybieramy naturalne i odnawialne materiały, a otaczająca nas domowa przestrzeń staje się kojącą oazą dla zmysłów. Nieodłącznym elementem takich aranżacji jest olejowany parkiet. Nowa linia ekologicznych olejów do parkietów Magic Oil marki Pallmann z dodatkiem oleju konopnego i naturalnych wosków to idealne zwieńczenie podłóg z unikatową duszą.

Wydarzenia ostatnich lat sprawiły, że przestrzeń mieszkalna stała się czymś więcej niż tylko miejscem do snu i wypoczynku. Powinna być zdrowa, maksymalnie funkcjonalna i pozwalać na elastyczne dopasowanie do różnego rodzaju aktywności, związanych np. z pracą, codziennym treningiem czy uprawianiem hobby. Jednocześnie pragniemy bliskości z naturą, czego odzwierciedleniem są zielone rośliny i naturalne materiały, np. w postaci wysokiej jakości podłóg z naturalnego drewna. Parkiet już na dobre stał się nieodłączną podstawą najmodniejszych aranżacji wnętrz oraz elementem wspólnym dla wiodących styli, takich jak art déco, vintage, japandi, boho czy skandynawski. Decydując się na drewniane podłogi, warto zabezpieczyć je zrównoważonymi preparatami, jakimi są w pełni naturalne olejowoski marki Pallmann. Innowacyjne produkty bez rozpuszczalników i szkodliwych substancji podkreślą niepowtarzalny rysunek każdej deski, a jednocześnie zapewnią zdrowy mikroklimat wnętrza.

W oazie naturalnego drewna z duszą

Drewno jest dziś wszechobecne w aranżacjach wnętrz, nie tylko pod postacią wysokiej jakości mebli, lecz także modnych lameli pełniących funkcje ścianek działowych i dekoracji ściennych, a nawet boazerii, która dziś wraca do łask w wielkim stylu. W takiej przestrzeni nie może zabraknąć naturalnego parkietu, najlepiej ułożonego w jodełkę w stylu francuskim lub klasycznym. Jeśli  natomiast chodzi o kolorystykę, powoli odchodzi się od chłodnych, bielonych odcieni znanych ze stylu skandynawskiego. Częściej wybierane są teraz ciepłe, naturalne tonacje, jak jasny dąb czy ciemny orzech. Jednocześnie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska we wnętrzach zaczynają gościć produkty pochodzenia lokalnego, z odzysku lub z widocznymi śladami użytkowania. Dlatego też alternatywą dla parkietów wykończonych lakierami w połysku są deski o wyraźnym, surowym wykończeniu, które sprawiają wrażenie zużycia i dzięki temu „opowiadają” własną historię. Naturalne olejowoski Magic Oil 1K Change, Magic Oil 2K Change oraz Magic Oil 2K PURE marki Pallmann pozwalają wydobyć autentyczny charakter drewna zapisany w niepowtarzalnych układach słojów, włókien i sęków. Nowe, wysokiej jakości produkty marki Pallmann są w pełni naturalne, dlatego doskonale wpisują się w ideę ekologicznego wnętrza.

Szlachetne wykończenie niebanalnej podłogi

Olejowanie to najbardziej naturalny sposób zabezpieczania drewna. W odróżnieniu od lakieru tworzącego warstwę na powierzchni, olej wnika głęboko w jego strukturę i jednocześnie pozwala mu „oddychać”. Metoda ta pozwala nadać drewnu tak dziś pożądany matowy wygląd oraz podkreślić jego unikatowy wzór. Mankamentem takiego wykończenia jest łatwe powstawanie zabrudzeń. Z tego powodu marka Pallmann już niemal 20 lat temu wprowadziła na rynek linię olejów Magic Oil z dodatkiem wosku, który tworzy zewnętrzną warstwę ochronną. Dziś, w obliczu zmian klimatycznych, powstał nowy Magic Oil Change składający się w ponad 90% z pozyskiwanych lokalnie surowców odnawialnych. Dzięki zastosowaniu naturalnych wosków i tłoczonego na zimno oleju konopnego pochodzącego z lokalnych upraw, emisja CO2 związana z wytwarzaniem produktu jest mniejsza nawet o 60-70% w porównaniu do konwencjonalnych olejów do parkietów. Dzięki recepturze bez rozpuszczalników, produkt ten nie emituje szkodliwych dla zdrowia lotnych związków organicznych. Magic Oil Change występuje jako jedno- i dwuskładnikowy olej do parkietów zapewniający naturalny, matowy efekt oraz jako dwuskładnikowa wersja Magic Oil Pure nadająca drewnu surowy wygląd. Wersja jednoskładnikowa doskonale sprawdzi się w domowych zastosowaniach, zaś oleje dwuskładnikowe z dodatkiem utwardzacza odpowiadają najwyższym wymaganiom stawianym produktom stosowanym w intensywnie użytkowanych budynkach. Posiadają ponadto wszelkie niezbędne certyfikaty m.in. w zakresie bezpieczeństwa stosowania, odporności na ogień w określonych warunkach, antypoślizgowości czy bezpieczeństwa zabawek. Wszystkie rozwiązania z linii Magic Oil Change są łatwe w stosowaniu oraz tworzą trwałą warstwę ochronną zachowującą swoje właściwości na lata. Mogą być stosowane zarówno na starych szlifowanych oraz szpachlowanych parkietach, jak i na nowych podłogach drewnianych z systemem wodnego ogrzewania podłogowego.

Dystrybutor: Uzin Utz Polska Sp. z o.o. ul. Jaworzyńska 287, 59-220 Legnica, www.uzin.com

PALLMANN MÓJ PARKIET. MOJE ŻYCIE.

PALLMANN to uznany specjalista w dziedzinie układania, renowacji i pielęgnacji parkietów. Oferuje jedyny w swoim rodzaju kompletny asortyment dopasowanych do siebie produktów, które znajdują zastosowanie na każdym etapie realizacji podłóg. W ofercie PALLMANN odnajdziemy produkty do kreatywnego wykańczania powierzchni, środki do ich czyszczenia i pielęgnacji, a także maszyny urządzenia i narzędzia do obróbki podłóg drewnianych. Misją marki, jako partnera profesjonalnych parkieciarzy, jest dostarczanie najlepszych produktów i narzędzi oraz wspieranie ich wszechstronnymi usługami tak, aby mogli tworzyć na każdego rodzaju podłożach prawdziwe arcydzieła sztuki parkieciarskiej. Ponieważ parkiet stanowi kwintesencję naturalnych powierzchni, które zapewniają satysfakcję na całe życie. Więcej informacji pod adresem: www.pallmann.net