Jak tanio urządzić łazienkę?

Remont łazienki to kosztowna inwestycja. Często wiąże się on z wymianą instalacji, sprzętów, glazury, a przy tego typu pracach koszty mogą poszybować w górę. Nie należy jednak od razu  zakładać, że remont łazienki zawsze musi być drogi. Tam, gdzie to możliwe, łatwo jest znaleźć oszczędności – sprawdź, jak możesz to zrobić.

Na wstępie należy zaznaczyć, że cięcia kosztów przy remoncie łazienki nie powinny oznaczać rezygnacji z jakości. Łazienka to pomieszczenie często użytkowane, narażone na wilgoć czy wysokie temperatury. Kiepskiej jakości materiały mogą nie wytrzymać takich warunków, a wtedy mniejszy koszt przypłacimy kolejnym remontem i naprawami. Oszczędność powinna wynikać nie z wybierania gorszych i tańszych materiałów, a z konkretnych rozwiązań realizacyjnych. Poniżej opisujemy kilka z nich.

Zminimalizuj ilość płytek na ścianach

Standardowo płytki w łazience kładzie się od podłogi do sufitu. Tego typu rozwiązanie od lat dominuje w łazienkach, dlatego dziś położenie płytek tylko w jednym miejscu albo do połowy ściany może wydawać się dziwnym pomysłem. Jeśli jednak ogranicza cię budżet, warto zastanowić się nad takim pomysłem i zmniejszyć ilość glazury. Ściana wyłożona do połowy płytkami, a powyżej pomalowana farbą w modnym kolorze może wyglądać naprawdę efektownie i oryginalnie. W wyborze odpowiedniej farby zwróć uwagę na to, czy jest wodoodporna i odpowiednia do zastosowania w łazience. Dobrej jakości farba, którą pomalujesz kilka metrów kwadratowych powierzchni zdecydowanie będzie cię mniej kosztować niż wyłożenie ściany płytkami.

A może tapeta?

Alternatywą dla płytek i farby może być tapeta – rozwiązanie nieoczywiste, ale coraz bardziej popularne. Na rynku znajdziesz wiele tapet odpowiednich do łazienki, a niektóre z nich można nawet położyć pod prysznicem! Przeciętna cena takiej tapety jest znacznie niższa od kosztów związanych z zakupem i położeniem glazury. Ponadto, tapeta daje możliwość zastosowania naprawdę oryginalnych i fantazyjnych wzorów, które sprawią, że twoja łazienka zyska niepowtarzalny charakter.

Zastosuj podłogę z winylu

Zastosowanie płytek na ścianie łatwo jest ograniczyć do minimum, ale co z podłogą? I tutaj znajdzie się wyjście – dobrą alternatywą dla glazury ceramicznej będzie podłoga winylowa. Nowoczesne płytki winylowe można śmiało układać na obecnej podłodze, unikniesz więc kosztów związanych z jej skuwaniem. Tego typu podłoga jest w pełni odporna na wilgoć, plamy czy zarysowania, dlatego z powodzeniem odnajdzie się w łazience. Szeroki wybór wzorów, kształtów i deseni dostępnych podłóg winylowych pozwoli urządzić wnętrze w dowolnym stylu.

Postaw na praktyczne i uniwersalne meble

Przy wyborze mebli do łazienki weź pod uwagę dwa czynniki – ich jakość i funkcjonalność. Na tych kwestiach nie warto oszczędzać, by nie narazić się na ryzyko wymiany zabudowy za kilka lat. Szafki łazienkowe codziennie będą narażone na zachlapanie, zawilgocenie czy uszkodzenia mechaniczne, więc muszą być wykonane z dobrych materiałów. Najlepszą ochronę mebli przed wilgocią zapewnia trwały, światłoutrwardzalny lakier. W przypadku kolekcji Novelty marki NAS (w białej wersji kolorystycznej) zabezpieczono nim zarówno fronty, jak i boki mebli. Metalowe uchwyty w tej serii umożliwiają łatwe otwieranie szafek, a solidne, czarne nóżki pozwalają pomieścić w nich wszystko, co potrzebne bez utraty stabilności. Kolekcja ta oferuje pojemne szafki z dedykowanymi umywalkami w bardzo bogatej gamie rozmiarowej. Dodatkowe miejsce do przechowywania stworzą komody z blatami w dwóch szerokościach do wyboru (30 i 50 centymetrów) oraz wysoki słupek, w którym zmieścisz wiadro z mopem i wszelkie detergenty. To przydatne rozwiązanie, gdy nie masz do dyspozycji pomieszczenia gospodarczego.

Więcej informacji na stronie https://nas-meble.pl/