Pozbądź się elektrośmieci w zamian za kwitnące bratki w Castoramie

Już w piątek, 31 marca 2023 r. rusza wiosenna edycja akcji “Kwiaty za elektrograty” we wszystkich sklepach Castorama (w tym Smart, Express i Brico Depot). Przez cały weekend do 2 kwietnia włącznie, przyniesiony do sklepów zużyty domowy sprzęt elektryczny i elektroniczny, można wymienić na sadzonki kwitnących bratków.

Narastająca ilość elektrośmieci negatywnie wpływa na środowisko. To jeden z problemów, który zalicza się obecnie do największych wyzwań gospodarki. Świetlówki, telefony komórkowe, sprzęt RTV i AGD – w naszych gospodarstwach domowych gromadzimy coraz więcej sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Wiosenne porządki sprzyjają odnalezieniu zalegających w mieszkaniach i domach elektroodpadów, które muszą zostać poddane odpowiedniemu procesowi utylizacji lub recyklingu.

W trakcie trwania wiosennej edycji akcji „Kwiaty za elektrograty” wszystkie sklepy Castorama zbierają domowe elektroodpady, a w zamian rozdają sadzonki bratków. Co więcej, bratki pochodzą od polskiego producenta i są w doniczkach z recyklingu. Każda pełnoletnia osoba prywatna oddająca sprzęt może otrzymać nawet 10 bratków,
w zależności od rodzaju, liczby i wielkości przyniesionego sprzętu. Wydarzenie trwa od piątku 31 marca do niedzieli handlowej 2 kwietnia 2023 r. włącznie lub do wyczerpania zapasów sadzonek. Partnerem akcji jest Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego AuraEko, współpracująca z firmą przetwarzającą zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny – MB Recycling.

„Kwiaty za elektrograty” to dla nas już tradycja. Akcję powtarzamy z powodzeniem od lat, a w czasie jej trwania udało nam się zebrać tony elektrośmieci, które z pomocą naszych partnerów prawidłowo zutylizowaliśmy. To pokazuje, że organizowane przez nas wydarzenie realnie wpływa na nasze środowisko. Osoby oddające nam zużyty sprzęt, mogą być pewne, że wspólnie minimalizujemy ilość odpadów bez szkody dla środowiska. – powiedział Paweł Świętochowski, Dyrektor ds. Odpowiedzialnego Biznesu Castorama Polska.

Elektrośmieci nie można wyrzucać do zwykłych kontenerów. Zawarte w nich, m.in. kadm, rtęć, związki bromu czy azbest są szkodliwe zarówno dla ludzi, jak i dla środowiska. Prawidłowa segregacja zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego zmniejsza ich ilość na wysypiskach komunalnych, dzięki czemu szkodliwe substancje nie przenikają do gleby, wód gruntowych czy powietrza.

O otrzymane za elektroodpady bratki należy odpowiednio zadbać. Castorama podpowiada, jak to zrobić w duchu bioróżnorodności. W sklepach zostały wyeksponowane produkty, które pomogą zadbać o bratki, wśród których  znajduje się odpowiednie podłoże, nawóz i eco-logiczne doniczki z recyklingu.

Castorama organizując akcję „Kwiaty za elektrograty”, chce poszerzać wiedzę na temat zagrożeń dla środowiska, wynikających z nieprawidłowej utylizacji elektroodpadów i promować proekologiczne postawy. Kampania edukacyjna wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju, realizowaną przez Castorama Polska.

***

Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 97 sklepach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia prawie 13 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej 1470 sklepów w 8 krajach Europy – szczegóły na stronach castorama.pl oraz kingfisher.com. Więcej o działaniach firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju można przeczytać na stronie Zrównoważony rozwój (castorama.pl).

Translate »