Rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne gwarantujące bezpieczeństwo i komfort we własnym domu

Rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne mogą być świetnym rozwiązaniem, które nie tylko ochroni przed słońcem, zapewni właściwą termoizolację i komfort optyczny we wnętrzu, ale wpłynie również na poziom bezpieczeństwa. Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie, aby cieszyć się dodatkową ochroną domu przez kolejne lata? 

Dla większego bezpieczeństwa – rolety o zwiększonej odporności na włamanie 

Rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne mają wiele zalet, a jedną z nich jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa. Nawet tradycyjne rolety stanowią dodatkową przeszkodę na drodze włamywaczy i złodziei – osoba, która będzie chciała wtargnąć do środka przez okno, musiałaby narobić ogromnego hałasu, który z pewnością usłyszymy. Wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia będą dodatkową, trudną to sforsowania przeszkodą. 

– Rolety antywłamaniowe pełnią te same funkcje co modele tradycyjne, jednak są nieco inaczej zbudowane. Po pierwsze, są znacznie solidniejsze i trudniej je sforsować, a dodatkowo mogą być wyposażone w blokady uniemożliwiające podniesienie rolety od zewnątrz – informuje Agnieszka Gołębiewska, ekspert z firmy ANWIS. 

Rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne mogą posiadać blokady montowane w listwie dolnej lub zamkowej: rygiel ręczny, rygiel automatyczny czy zamek baskwilowy albo montowane w skrzynce rolety zewnętrznej: wieszak „lock to play” czy kątownik zabezpieczający. Warto wiedzieć, że powyższe zabezpieczenia mogą być stosowane w każdym rodzaju rolet zewnętrznych, niezależnie od etapu wykończenia budynku. Możemy je więc użyć w roletach naokiennych, podtynkowych i elewacyjnych. 

Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne przeciwsłoneczne?

Oprócz dodatkowych funkcji antywłamaniowych, wszystkie rolety zewnętrzne gwarantują szereg korzyści i pozytywnie wpływają na komfort mieszkania. Należą do nich, między innymi:

  • Lepsza termoizolacja budynku, którą docenimy latem i zimą. W ciepłe dni możemy z łatwością ograniczyć gorące powietrze, które wpada przez okna, z kolei zimą stworzymy barierę przed chłodem. 
  • Akustyka. Rolety zewnętrzne w znacznym stopniu poprawiają akustykę mieszkania, ograniczając przedostawanie się hałasów do wnętrza domu. 
  • Zaciemnienie, bo za sprawą rolet można położyć się do łóżka nawet w ciągu dnia. To także świetne rozwiązanie do salonu, kiedy chcemy ograniczyć ilość światła. 
  • Bezpieczeństwo. Po pierwsze z łatwością ochronimy okna przed przypadkowymi uszkodzeniami, po drugie ograniczymy ryzyko włamania. 

To wszystko sprawia, że rolety zewnętrzne docenimy o każdej porze roku, zwiększymy komfort mieszkania i zagwarantujemy sobie większe bezpieczeństwo.