Stolarka a wartość nieruchomości

Wybieranie wysokiej jakości, nowoczesnych rozwiązań budowlanych niewątpliwie wpływa na komfort mieszkania oraz zmniejszenie kosztów utrzymania, a w perspektywie czasu – zwrot kosztów inwestycji. Inwestorzy decydujący się na budowę lub remont domu, w którym znajdują się rozwiązania premium, na przykład stolarki okiennej i drzwiowej, zyskują jeszcze jedno – wyższą wartość nieruchomości w przypadku odsprzedaży. Rafał Buczek z firmy AWILUX podpowiada, jak stworzyć bezpieczną i funkcjonalną przestrzeń, której wartość nie spadnie w kolejnych latach.

Na koszt nieruchomości wpływa wiele czynników. Z pewnością jest to lokalizacja, wielkość domu lub mieszkania, a także stan wykończenia. W przypadku sprzedaży, o wiele atrakcyjniejsze zdają się być obiekty, które nie wymagają od nowych właścicieli dodatkowego wkładu finansowego oraz czasowego na remonty i przebudowy. Wykorzystanie wysokiej jakości rozwiązań budowlanych, które gwarantują równie wysoką jakość życia to kolejny element, który wpływa na wzrost wartości każdej nieruchomości. Co w tej kwestii ma do zaoferowania stolarka okienna i drzwiowa?

Wielopoziomowy wymiar technologii

Fot. AWILUX

Korzyści płynące z inwestycji w stolarkę w klasie premium można podzielić na dwie kategorie. W pierwszej kolejności takie rozwiązania zapewnią nam wysoki komfort życia, który wpłynie na nasze samopoczucie i wygodę. Drugą kwestią jest zysk. Inwestując w wysokiej jakości okna, zapewniamy sobie ciepło, a tym samym jesteśmy w stanie stworzyć przestrzeń, która w perspektywie czasu obniży koszty utrzymania całego domu lub mieszkania. Ten argument jest też kartą przetargową podczas odsprzedaży nieruchomości, znacznie podnosząc jej wartość. Nabywca, który otrzymuje ofertę domu właściwie zaprojektowanego i przemyślanego na etapie budowy, jest skłonny więcej zapłacić za swój komfort i brak ryzyka ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z reorganizacją przestrzeni, a należy pamiętać, że koszty wymiany stolarki nie należą do najniższych  dodaje Rafał Buczek z firmy AWILUX.

W jaką stolarkę zainwestować?

Fot. AWILUX

Duże przeszklenia nadają bryle budynku luksusowego charakteru oraz optycznie powiększają wnętrza. Z kolei większa ekspozycja na naturalne światło to także jaśniejsze i wizualnie bardziej przestronne pomieszczenia. To niewątpliwie duży plus, który robi ogromne wrażenie w momencie pierwszego kontaktu potencjalnego nabywcy z nieruchomością. Naturalne światło, które wypełnia wnętrza, oddziałuje też na pewne emocje, które mogą okazać się decydujące podczas zakupu nowego domu – dodaje ekspert AWILUX.

Fot. AWILUX

Mówiąc o wyborze stolarki okiennej i drzwiowej, nie sposób nie wspomnieć o jej parametrach. Od roku 2021 zgodnie z nowymi warunkami technicznymi wszystkie nowe obiekty będą musiały spełniać rygorystyczne wymagania dotyczące między innymi izolacji oraz zużycia energii. Decydując się na stolarkę w klasie premium, mamy pewność, że oferowane przez producenta parametry znacznie przewyższają nawet te określone przez prawo. Jakie płyną z tego korzyści?

Takie wnętrza przez długie lata będą zgodne z wyśrubowanymi przepisami budowlanymi. Inwestycja w nowoczesne, a nierzadko też zaawansowane technologicznie rozwiązania, takie jak okna i drzwi dedykowane domom pasywnym, to gwarancja tego, że nasza nieruchomość będzie bardzo atrakcyjna w przypadku chęci jej sprzedaży – dodaje Rafał Buczek z AWILUX.

Chcąc zwiększyć wartość swojej nieruchomości, warto zainwestować w pożądane na rynku przeszklenia w rozmiarze XXL. Rozwiązaniem, które pomoże cieszy się dużą popularnością jest system Schüco ASE 67 PD. Gwarantuje on maksymalne doświetlenie, komfort użytkowania oraz wysoką estetykę wykończenia. Smukłe profile i schowane ramy sprawiają, że rozwiązanie to idealnie sprawdzi się w nowoczesnym budownictwie. W przypadku systemu Schüco ASE 67 PD próg zlicowany jest z posadzką, co ułatwia przechodzenie, a także tworzy harmonijne połączenie wnętrza z sąsiadującym balkonem, tarasem czy ogrodem.  Innym przykładem dostępnym w ofercie AWILUX jest system ASE 80.HI, który stanowi połączenie walorów wizualnych z wysokimi parametrami izolacyjnymi. Może być on z sukcesem stosowany w budownictwie pasywnym.

Dodatkowe możliwości

Producenci stolarki okiennej i drzwiowej oferują konsumentom szerokie możliwości projektowe, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo, a także dodatkowo zwiększają wartość całej nieruchomości. Zaliczyć do nich możemy wszelkiego rodzaju przesłony i wyposażenie antywłamaniowe.

Z naszego doświadczenia wynika, że klienci coraz rzadziej inwestują jedynie w proste rozwiązania okienne, decydując się na dodatkowe opcje. Są to okna wpływające na zmniejszenie zużycia energii, gwarantujące większe bezpieczeństwo oraz dodatkowe funkcjonalność. Chcąc zapewnić sobie pełną wygodę, warto zainwestować w szyby selektywne chroniące przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także zewnętrzne przesłony słoneczne i termiczne. Wpływa to nie tylko na nasz codzienny komfort, ale stanowi kolejny argument przemawiający na korzyść naszej oferty w momencie, w którym postanowimy ją odsprzedać  – dodaje ekspert  AWILUX.

Podczas wizyty w salonie okiennym warto rozważyć między innymi zakup rolet zewnętrznych z pancerzem aluminiowym. Są one wielofunkcyjnym wykończeniem okna, gwarantując nie tylko większe bezpieczeństwo domowników, ale również chronią przed nadmiernym słońcem, wiatrem i zimnem.  W ofercie AWILUX można wybrać rolety spełniające potrzeby funkcjonalne i coraz bardziej zaawansowane oczekiwania estetyczne.

Warto również zwrócić uwagę na cieszące się w ostatnich latach dużym zainteresowaniem systemy inteligentnego zarządzania domem, które za pomocą pilota lub smartfona pozwalają użytkownikom zarówno zadbać o bezpieczeństwo posesji, jak i wykonują szereg czynności bez konieczności użycia siły rąk. Zautomatyzowane domy nie są fikcją znaną z produkcji telewizyjnych czy filmowych, lecz coraz częściej stają się standardem w nowoczesnych, luksusowych nieruchomościach.

Potencjalni nabywcy coraz częściej poszukują rozwiązań gotowych, zaawansowanych technologicznie i takich, które spełniają wysokie wymagania względem budowlanym i estetycznym. Firma AWILUX, producent stolarki okiennej i drzwiowej w klasie premium, pomaga inwestorom i projektantom w tworzeniu wyjątkowych i samowystarczalnych przestrzeni. Takie nieruchomości, powstałe z wykorzystaniem wysokiej jakości stolarki, cieszą się dużym zainteresowaniem świadomych kupców, którzy są gotowi ponieść wyższe koszty zakupu właściwie zaprojektowanego, doświetlonego i zaizolowanego domu.

Dodatkowe informacje o firmie AWILUX:

AWILUX Polska oferuje najnowocześniejsze rozwiązania okienno-drzwiowe do domów i budynków użyteczności publicznej. Firma działa na rynku od 2006 roku, opierając swoją produkcję o niemiecką technologię firmy Schüco. Oznacza to solidność, rygorystyczne przestrzeganie najwyższych standardów technicznych i dokładność wykonania. Dużą wagę przywiązuje do terminowości i sprawnego realizowania zleceń, co zapewniają nowoczesne i zautomatyzowane linie produkcyjne, a także wysoko wykwalifikowany zespół pracowników. Celem AWILUX Polska jest promocja rozwiązań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa i energooszczędności oraz stosowanie systemów uwzględniających również specjalne potrzeby np.:  dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. AWILUX Polska działa z powodzeniem w Polsce i Niemczech. Na rynku polskim firma buduje sieć salonów firmowych. Wszyscy partnerzy biorą udział w regularnym procesie szkoleń z systemów Schüco  oraz nowoczesnych technik montażu. Dzięki temu AWILUX dąży do tego, by pozostać ważnym i rzetelnym partnerem w realizacjach planów i inwestycji przez wiele następnych lat.