Suszarki łazienkowe dla wrażliwych na zimno

Lato to czas remontów. Jeśli urządzasz łazienkę pomyśl o tym jak zapewnić w tym pomieszczeniu przyjemne ciepło, którego za kilka miesięcy będzie brakować. Chyba każdy z nas lubi wykąpać się czy wziąć prysznic w komfortowej temperaturze, a następnie wytrzeć się suchym i ciepłym ręcznikiem.

Przyjemna kąpiel i prysznic.

W łazience oczekujemy temperatury wyższej niż w innych pomieszczeniach mieszkalnych. W momencie kąpieli oczekiwana temperatura pomieszczenia powinna wynosić blisko 24 st.C. Gdy zamierzasz wykąpać się w wannie lub wziąć prysznic kąpiel – może się zdarzyć, że temperatura w łazience będzie dla Ciebie stanowczo za niska.

Szczególnie dotyczy to:

– osób, które są wrażliwe na zimno

– okresów, w których temperatura powietrza na zewnątrz znacząco spada.

Suche i ciepłe ręczniki.

Jednak, aby komfortowo korzystać z łazienki nie wystarczy zadbać jedynie o temperaturę powietrza. Co z tego, że będzie w niej ciepło, jeśli będziesz musiał wytrzeć się wilgotnym i chłodnym ręcznikiem. Dlatego jeśli chcesz zapewnić sobie odpowiednie warunki podczas porannej czy wieczornej toalety – wybierz rozwiązanie, które zadba również o to.

Wentylator i pełna moc.

Urządzeniem, dzięki któremu podczas zimy skorzystasz z łazienki w komfortowych warunkach jest grzejnik wyposażony w:

– zintegrowany wentylator

– 3CS system, czyli technologię, która dzięki wykorzystaniu elementu grzewczego i wentylatora pozwala na jednoczesne suszenie ręczników i ogrzewanie pomieszczenia

– tryb Boost, w którym urządzenie przez pewien czas pracuje z pełną mocą (przydatny także w okresie przejściowym i latem, kiedy urządzenie wykorzystywane jest w niewielkim stopniu).

Suszarki łazienkowe Atlantic Polska wyposażone są w wentylator Ventilo, który jest prosty w obsłudze. Aby go uruchomić wystarczy, że:

– wciśniesz przycisk Boost, który znajduje się na termostacie urządzenia

– wybierzesz czas (15 min., 30 min., 1 godz. albo 2 godz.), w jakim wentylator ma wytworzyć dodatkowe ciepło.

Po wykonaniu tego zadania termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora, powracając do normalnego cyklu pracy grzejnika.

Co 24 godziny.

Dodatkowo możesz skorzystać z funkcji 24h, dzięki której tryb Boost załącza się automatycznie każdego dnia tygodnia, o tej samej porze. Rozwiązanie to będzie dla Ciebie przydatne, jeśli kąpiesz się rano czy wieczorem w tych samych godzinach. Nie musisz wówczas martwić się o przygotowanie łazienki i ręczników, gdyż grzejnik zrobi to sam bez twojego udziału.

Filtr powietrza.

Twoja łazienka powinna być nie tylko ciepła, ale również przytulna i czysta. Dlatego wybierając grzejnik zwróć uwagę czy posiada filtr powietrza. Urządzenia marki Atlantic posiadają seryjnie montowany, siatkowy filtr powietrza. To prosty w obsłudze filtr wielokrotnego użytku. W przypadku okresowego czyszczenia nie musisz zdejmować urządzenia ze ściany.

Kilka praktycznych porad.

Zanim przystąpisz do instalacji grzejnika pamiętaj o zachowaniu minimalnych odległości wewnątrz pomieszczeń. Nie montuj go:

– w pobliżu źródeł przeciągu (zakłóciłoby to prawidłowy system regulacji urządzenia)

– w odległości mniejszej niż 50 cm od takich przeszkód jak meble czy inne wyposażenie łazienki (zasłonięta suszarka to 50% straconego ciepła)

– w bezpośrednim sąsiedztwie otworów, a także urządzeń, które sterują wentylacją czy klimatyzacją

– poniżej gniazdek elektrycznych, które na stałe są pod napięciem.