System rynny ukrytej Siba Modern od Ruukki, czyli innowacyjne spojrzenie na budownictwo

Nowoczesne budownictwo wyróżnia minimalizm i prostota. Wszelkie elementy wykończenia powinny tworzyć spójną całość. W takich projektach wyzwaniem może być estetyczne połączenie połaci dachowych i elewacji z jednoczesnym zachowaniem wszystkich niezbędnych funkcjonalności. Rynny wystające poza obrys budynku z pewnością mogą przeszkodzić w uzyskaniu zamierzonego efektu. Dlatego warto rozważyć zastosowanie systemu ukrytej rynny Siba Modern, dającego gwarancję najwyższych walorów estetycznych z zachowaniem niezbędnych wymagań technicznych.


Jak działa system rynny ukrytej? Co możesz zyskać dzięki temu rozwiązaniu? Sprawdź system rynny ukrytej Siba Modern od Ruukki.

System rynny ukrytej Siba Modern, źródło: Ruukki
Rynna ukryta – nowoczesne rozwiązanie dla dachów bezokapowych
System rynny ukrytej przeznaczony jest do zastosowania w obiektach o nowoczesnej i prostej linii. Rynna wkomponowana jest w bryłę budynku dzięki ukryciu rury spustowej w elewacji i schowaniu ciągów rynnowych pod estetyczną maskownicą, co idealnie wpisuje się w nowoczesne trendy architektoniczne.
Co zyskasz dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania?
• Estetyczne połączenie dachu bezokapowego z elewacją.
• Bezpieczne ukrycie rur spustowych wewnątrz elewacji.
• Dopasowanie do pokrycia dachowego.

System rynny ukrytej Siba Modern został wysposażony w estetyczne elementy maskujące rynnę na okapie budynku. Maskownice występują w dwóch wytrzymałych powłokach GreenCoat Crown BT o wykończeniu satynowym oraz GreenCoat Pural BT mat o wykończenniu matowym. Dostępna kolorystyka bazująca na odcieniach szarości (antracytowy, grafitowy, czarny) pozwala na dopasowanie rozwiązania do wielu rodzajów popularnych pokryć dachowych – przekonuje Przemysław Fałek, Kierownik Działu Technicznego Ruukki.

Kompletne rozwiązanie dla Twojego domu
Na system rynny ukrytej składa się wiele elementów, które warunkują jego prawidłowe funkcjonowanie. Jednym z nich są haki stosowane do mocowania rynien wzdłuż okapu budynku.
Siba Modern to system wyposażony w specjalnie zaprojektowane haki o ramowej konstrukcji, które pozwalają na zwiększenie ich bezpiecznego rozstawu z 60 do 80 cm. Ograniczenie liczby haków wpływa na obniżenie kosztu całego sytemu. Kształt haków ułatwia zachowanie prawidłowej przestrzeni wentylacyjnej, a dzięki regulowanym elementom haków łatwo uzyskamy poziomą pozycję maskownicy z jednoczesnym zachowaniem spadku rynny – wskazuje Przemysław Fałek, Kierownik Działu Technicznego Ruukki.
Na co jeszcze warto zwrócić szczególną uwagę przy wyborze tego rozwiązania? System rynny ukrytej spełni swoją rolę, jeśli składające się na niego elementy będą wykonane z dobrych i trwałych materiałów.
W systemie Siba Modern zastosowano m.in. rury spustowe wykonane z PVC, wyposażone w uszczelkę, charakteryzujące się dużą wytrzymałością i szczelnością. Rynna stalowa jest z kolei zabezpieczona warstwą cynku ogniowego oraz obustronnie powlekana wytrzymałą powłoką organiczną. Materiał ten zagwarantuje 30-letnią odporność antykorozyjną elementów stalowych – mówi Przemysław Fałek, Kierownik działu technicznego Ruukki.

Nie bez znaczenia pozostają także kształt oraz wielkość wykorzystanych elementów. Wpływa to na sprawność oraz wydajność całego systemu.
Półokrągła rynna o przekroju 150 mm w połączeniu z okrągłą rurą spustową w rozmiarze 110 mm pozwala na efektywną pracę na dużych połaciach z jednoczesnym ograniczeniem ilości niezbędnych spustów. Nowoczesne budownictwo oprócz charakterystycznej architektury charakteryzuje się również ekologicznym podejściem i dbałością o wysoką efektywność energetyczną budynków. Aby sprostać tym wymaganiom, elementy spustowe Siba Modern zostały wyposażone w dedykowaną kształtkę styropianową ograniczającą mostki termiczne i pozwalającą na łatwe połączenie z pozostałymi elementami izolacji ścian zewnętrznych – podkreśla Przemysław Fałek, Kierownik Działu Technicznego Ruukki.

System rynny ukrytej Siba Modern, źródło: Ruukki

System rynny ukrytej jest rozwiązaniem idealnie dostosowanym do nowoczesnych, innowacyjnych budynków. Więcej informacji na temat systemu znajdziesz na stronie www.ruukkidachy.pl/rynny-ukryte .