Toaleta myjąca częścią zrównoważonej łazienki

– Produkcja papieru toaletowego pochłania ogromne ilości wody i drewna

– Dodatki takie jak środki zmiękczające i zapachowe lub wilgotne chusteczki stanowią duży problem dla oczyszczalni ścieków.

– Toalety myjące pomagają znacznie zmniejszyć zużycie papieru toaletowego

– Zapewniają dokładniejsze i delikatniejsze czyszczenie oraz higieniczne uczucie świeżości.

Ponieważ coraz więcej osób stara się żyć bardziej świadomie, zużywając mniej zasobów, zrównoważona łazienka koncentruje się na produktach, które bezpośrednio zmniejszają zużycie wody i energii. W szczególności ogromne potencjalne oszczędności są możliwe w codziennym korzystaniu z papieru toaletowego, który ogólnie ma niewielki wpływ na środowisko. W tym przypadku rezygnacja nie oznacza rezygnacji – wręcz przeciwnie: toaleta myjąca czyści znacznie delikatniej, dokładniej i bardziej ekologicznie niż papier toaletowy. Dodatkowo poprawia higienę fizyczną, jest delikatna dla skóry i zapewnia uczucie świeżości.

Czyszczenie tylnej części i okolic intymnych wodą jest nie tylko znacznie bardziej higieniczne, ale także bardziej przyjazne dla środowiska niż przy użyciu papieru.

Papier toaletowy a środowisko

Według WWF, około 26 000 drzew na całym świecie jest niszczonych każdego dnia, aby wyprodukować papier toaletowy. Producenci wykorzystują świeżą pulpę, aby zapewnić konsumentom wysoki poziom komfortu, którego wymagają. Jest ona wytwarzana z drzew świerkowych, brzozowych i eukaliptusowych i wiąże się z wycinką dużych obszarów leśnych w Brazylii, Chile, Kanadzie, Rosji i Urugwaju. Chemikalia są dodawane podczas wodochłonnego procesu produkcyjnego (około 50 litrów świeżej wody na kilogram papieru toaletowego), aby papier był wyjątkowo miękki i pachnący lub aby wzory były drukowane na powierzchni. Po utylizacji substancje te zanieczyszczają wodę, a dodatki sprawiają, że papier w mniejszym stopniu nadaje się do recyklingu. Wilgotny papier toaletowy jest jeszcze gorszy, ponieważ nie rozpuszcza się dobrze i powoduje poważne problemy dla oczyszczalni ścieków. Co więcej, niektóre wilgotne chusteczki zawierają mikroplastik, konserwanty zawierające formaldehyd i inne dodatki chemiczne, które nie tylko wpływają na środowisko, ale mogą również powodować podrażnienia skóry. Do tego dochodzą problemy związane z odpadami plastikowymi z opakowań, zanieczyszczeniami i CO2 z transportu.

Toaleta myjąca jako zrównoważona alternatywa dla papieru toaletowego

Toaleta myjąca to nowoczesna i ekologiczna alternatywa dla papieru toaletowego. Bardziej praktyczna niż bidety, łączy w sobie funkcję toalety i bidetu a modele z suszarką umożliwiają również późniejsze suszenie. W dłuższej perspektywie pozwala to zaoszczędzić ogromne ilości papieru toaletowego, co jest korzystne nie tylko dla środowiska, ale także dla skóry i portfela. Ponadto czyszczenie wodą jest również dokładniejsze i bardziej higieniczne niż używanie papieru.

Wyrafinowana technologia marki SensoWash® D-Neo, standardowe funkcje i zintegrowane podgrzewanie siedziska zapewniają przyjemny komfort kąpieli i wyjątkowy stosunek jakości do ceny. (Źródło zdjęcia: Duravit AG)

Zużycie wody podczas jednego mycia z użyciem toalety myjącej wynosi zaledwie 0,35-0,6 litra na minutę (w zależności od ustawionej intensywności). Co więcej, system podgrzewania wody stosowany przez firmę Duravit jest szczególnie energooszczędny: ciepła woda jest dostarczana tylko wtedy, gdy wymaga tego zapotrzebowanie.

SensoWash® Starck f oferuje higieniczny komfort

Jednocześnie ikoniczna i minimalistyczna toaleta myjąca SensoWash® Starck f jest synonimem nowoczesnej, delikatnej i nieskazitelnej higieny. Można ją indywidualnie skonfigurować, a także opcjonalnie sterować za pomocą pilota z powiązaną aplikacją SensoWash®. Indywidualne profile użytkowników można załadować w dowolnym momencie.

W ten sposób temperatura wody i intensywność strumienia prysznicowego mogą być precyzyjnie dostosowane do specyficznych wymagań użytkowników.

Maksymalny komfort jest gwarantowany dzięki technicznym wykończeniom, takim jak czujnik ruchu do automatycznego otwierania pokrywy, rozpoznawanie użytkownika, szereg opcji konfiguracji ogrzewania siedzenia oraz sterowana suszarka na ciepłe powietrze i zintegrowane oświetlenie nocne. SensoWash® Starck f oferuje również wartość dodaną każdego dnia dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.