Trzy nowe serie baterii Duravit

Nieskończenie wiele możliwości  indywidualnego projektowania łazienek w atrakcyjnej cenie

  • Trzy różne style wzornicze dopasowane do indywidualnej aranżacji wnętrz
  • Wysokiej jakości powierzchnie PVD baterii Wave (szczotkowana stal szlachetna, szczotkowany brąz, polerowane złoto)
  • Wysoka jakość w przystępnej cenie

Trzy nowe serie baterii Duravit – Wave, Circle i Manhattan – oferują jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych. Dzięki tym seriom firma Duravit rozszerzyła portfolio swoich produktów o designerskie i wyjątkowe powierzchnie baterii takie jak: szczotkowana stal szlachetna, szczotkowany brąz, polerowane złoto. Dzięki możliwości łączenia ich z różnymi seriami ceramiki firmy Duravit otrzymujemy większe możliwości wyrażania siebie. Wszystkie trzy kolekcje baterii imponują atrakcyjną ceną i oferują architektom i inwestorom wartość dodaną, m.in.  ekologiczne funkcje FreshStart, MinusFlow i EasyClean.

Bateria Wave w kolorze czarny mat z pasującym odpływem dla uzyskania wyjątkowej, spójnej estetyki w łazience (Zdjęcie: Duravit AG)

Trwałość i funkcjonalność

Baterie umywalkowe dostępne są w rozmiarach S i M z funkcjami oszczędzania energii i wody MinusFlow (przepływ ograniczony do 40% = 3,5 l/min)  oraz FreshStart.

Początkowo w centralnej pozycji płynie tylko zimna woda, natomiast ciepła jest dodawana tylko wtedy, gdy użytkownik celowo przesunie uchwyt w lewo. Energochłonne wytwarzanie ciepłej wody jest ograniczone do sytuacji, w których jest ona rzeczywiście potrzebna.

Baterie termostatyczne posiadają zabezpieczenie przed oparzeniem HeatLock, a wszystkie baterie umywalkowe wyposażone są w perlator EasyClean. Brud i kamień można po prostu zetrzeć palcem z silikonowej dyszy. Nowe linie baterii spełniają tym samym najwyższe standardy w zakresie komfortu i trwałości.

Firma Duravit oferuje pięcioletnią gwarancję na wszystkie serie baterii i 15-letnią gwarancję dostępności części zamiennych.

Szerokie zastosowanie

Baterie umywalkowe w różnych rozmiarach S, M i XL występują także w różnych wariantach, takich jak bateria podtynkowa, bateria trzyotworowa i bateria kolumnowa. Wave, Circle i Manhattan to także idealne rozwiązanie do pozostałego wyposażenia łazienki – bidetu, prysznica czy wanny. W strefie kąpieli użytkownicy mogą wybierać pomiędzy bateriami jednouchwytowymi i termostatycznymi, a także rozwiązaniami natynkowymi i podtynkowymi. Baterie z serii Wave i Circle mogą być montowane na rancie wanny. Systemy prysznicowe z deszczownicą i słuchawką prysznicową, o regulowanej wysokości to idealne i praktyczne rozwiązania, które można zastosować w przypadku modernizacji.

Do montażu podtynkowego służy Duravit BlueBox®, uniwersalny system instalacyjny dla różnych typów baterii (baterie z mieszaczem lub termostatyczne).


Wave – delikatna dynamika

Wave oznacza współczesny styl projektowania. Smukła, cylindryczna podstawa łagodnie przechodzi w delikatnie zaokrągloną wylewkę, która tworzy niezwykły kontrast z precyzyjnymi krawędziami. Dynamiczny uchwyt skierowany ku górze przyjemnie leży w dłoni, gwarantując jednocześnie łatwą i precyzyjną obsługę.

Baterie Wave dostępne w chromie i matowej czerni występują w trzech dodatkowych, odpornych na zarysowania powierzchniach PVD – szczotkowanej stali nierdzewnej, szczotkowanego brązu i polerowanego złota, dzięki czemu oferują indywidualne i atrakcyjne rozwiązania dla każdego wnętrza.

Idealnym uzupełnieniem są akcesoria z serii Starck T oraz słuchawki prysznicowe, syfony, uchwyty meblowe, czy płytki uruchamiające, które dopasowane do wykończenia baterii gwarantują harmonijną i stylową atmosferę w pomieszczeniu. Po raz pierwszy firma Duravit może zaoferować kompletne, dopasowane kolorystycznie wyposażenie.

Circle – prostota na okrągło

Baterie z kolekcji Circle firmy Duravit prezentują powściągliwe i minimalistyczne podejście do projektowania, które idealnie pasuje do wielu nowoczesnych serii łazienkowych. Korpus i uchwyt są zdefiniowane przez kształt koła i tworzą harmonijną całość. Zredukowane do minimum detale podkreślają ogólną, oszczędną estetykę. Zaokrąglone powierzchnie pozwalają na łatwe spływanie wody, co sprawia, że baterie są szczególnie łatwe do czyszczenia w codziennym użytkowaniu.

Manhattan – precyzyjne kształty

Elementem definiującym design serii Manhattan jest sześcian. Powierzchnie i precyzyjne przejścia stanowią podstawę ponadczasowej elegancji, która tworzy szczególną harmonię ze współczesnymi projektami wnętrz. Dostępne w chromie i matowej czerni, umożliwiają szeroki zakres opcji projektowych. Uzupełnieniem jest seria akcesoriów Karree.

Bateria Wave w kolorze chromu doskonale podkreśla precyzyjne krawędzie (Zdjęcie: Duravit AG)

Rozwiązanie w zakresie baterii: trzyotworowa bateria Wave w kolorze Chrom. (Zdjęcie: Duravit AG)

Bateria Wave w wariancie XL w chromie: jedna z możliwości zaspokojenia różnych indywidualnych potrzeb. (Zdjęcie: Duravit AG)

Podtynkowa bateria Wave. (Zdjęcie: Duravit AG)

Strefa prysznica z baterią termostatyczną Wave w kolorze chrom. (Zdjęcie: Duravit AG)

Bateria wannowa Wave w wersji z termostatem w kolorze chrom. (Zdjęcie: Duravit AG)

Seria baterii Circle dostępna jest w chromie i zachwyca minimalistyczną i ponadczasową formą koła. (Zdjęcie: Duravit AG)

Circle firmy Duravit reprezentuje powściągliwe i minimalistyczne podejście do designu, który idealnie pasuje do wielu nowoczesnych serii łazienkowych. (Zdjęcie: Duravit AG)

Bateria wannowa Circle, nowe rozwiązanie w zakresie baterii. (Zdjęcie: Duravit AG)

Charakterystyczną cechą baterii Manhattan są precyzyjne kształty. (Zdjęcie: Duravit AG)

Bateria Manhattan XL w kolorze chrom spełnia indywidualne wymagania projektowe.          (Zdjęcie: Duravit AG)

Strefa prysznica z baterią jednouchwytową Manhattan w kolorze Czarny mat. (Zdjęcie: Duravit AG)

Duravit AG
Założona w 1817 roku w Hornbergu w Szwarcwaldzie firma Duravit AG, jest dziś wiodącym międzynarodowym producentem designerskich łazienek i działa w ponad 130 krajach na całym świecie. Dążąc do najwyższych standardów, firma zarówno projektuje jak i produkuje ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, wanny i brodziki, systemy wellness, miski toaletowe z funkcją mycia, baterie i akcesoria oraz systemy instalacyjne. Oprócz własnego doświadczenia w projektowaniu, Duravit ściśle współpracuje z międzynarodową siecią projektantów, takich jak Cecilie Manz, Philippe Starck, Christian Werner, Sebastian Herkner i Bertrand Lejoly, a także utalentowanymi debiutantami. Ambicją Duravitu jest  polepszanie życia użytkowników każdego dnia poprzez połączenie przyszłościowych projektów, bezkompromisowej doskonałości produktu, wyczucia ludzkich wymagań i odpowiedzialnego zarządzania przedsiębiorstwem. Kluczowym środkiem w osiągnięciu tych celów jest nadrzędna misja, aby stać się przedsiębiorstwem neutralnym dla klimatu do 2045 r.

___________________________

Grupa Duravit działa w ponad 130 krajach. W przypadku zapytań prasy regionalnej odpowiednie osoby kontaktowe można znaleźć tutaj: www.duravit.com/presscontacts

Translate »