Trzy pomysły na drzwi, które ozdobią dom

Obecnie drzwi stały się wyrafinowanym estetycznie elementem domu, który podkreśla lub nawet wyznacza styl jego aranżacji. Tym bardziej, że sami mamy coraz większy wpływ na ich design. Jak jest to możliwe?

Odpowiednio dobrane drzwi potrafią przemienić zwykłą szafę na ubrania w mebel, który wniesie do wnętrza modne złote akcenty, stanie się nowoczesną garderobą z witryną lub zaskakującym technicznym gadżetem. Jak to jest możliwe? Już wyjaśniamy.

Modne szczotkowane złoto

Szafa wyposażona w drzwi z profilami i dekoracyjnymi szprosami ze szczotkowanego aluminium, które jest pokryte anodą w odcieniu złota, to propozycja nie tylko dla maksymalistów. Wszystko zależy od tego, ile tych elementów pojawi się na froncie. Decyzję w tej kwestii każdy może podjąć indywidualnie, co gwarantuje, że mebel stanie się niepowtarzalny. Szlachetny blask złoconych elementów pięknie prezentuje się na tle barwionego szkła o matowej teksturze czy na przezroczystym szkle lub z delikatnymi nutami szarości lub brązu.

Szlif kamieni szlachetnych

Estetom wyczulonym na niuanse i detale spodobają się drzwi Raumplus „Facet” o ściętych pod kątem krawędziach. To jedyne tego typu rozwiązanie na rynku, inspirowane szlifem kamieni szlachetnych. Ramy drzwi wykonane są ze szczotkowanego aluminium w trzech najbardziej modnych anodowanych wykończeniach: miedzianym, złotym i czarnym. Do geometrycznego kształtu profili doskonale nawiązują zintegrowane z nimi uchwyty. Modele „Facet” mogą służyć jako drzwi przejściowe lub zostać zamontowane w szafie czy garderobie. Świetnie zaprezentują się ze szkłem transparentnym lub lekko barwionym. Niezależnie od swojego zastosowania staną się one eleganckim i nowoczesnym akcentem aranżacyjnym. System „Facet” zdobył prestiżową nagrodę Red Dot 2023.

Światło, które kształtuje nastrój

Światło ma fundamentalne znaczenie dla naszego zdrowia i samopoczucia. Kształtuje przestrzeń, w której żyjemy. Ważną rolę pełni tu oświetlenie dekoracyjne, na przykład lampy stołowe czy podłogowe. Ale nie tylko, bo w ostatnich latach coraz więcej elementów wyposażenia zyskuje ambientowe podświetlenie. Warto wymienić chociażby modne witryny czy półki i regały na książki. W ten trend wpisują się również drzwi z ramami, w których zamontowane jest nowoczesne liniowe oświetlenie. Wyposażona w nie szafa ożywa dzięki zmieniającemu się kolorowi i natężeniu światła, którym sterujemy za pomocą pilota. A po jego wyłączeniu staje się neutralnym elementem wyposażenia.

Dziś drzwi nie tylko spełniają swoje podstawowe funkcje, ale stanowią też kluczowy element aranżacji wnętrz. Możemy je zamówić na wymiar i spersonalizować, dobierając kolory i rodzaj wypełnienia. Co więcej, nawet zaproponować własny projekt, kreując wzory ze szprosów. www.raumplus.com