WAKACJE W DOMU? IDEALNY CZAS NA LETNIĄ METAMORFOZĘ WNĘTRZ

Tegoroczne wakacje większość z nas spędza w domu. Letnie miesiące to więc doskonała okazja, aby nieco odmienić swoje wnętrza. Quick-Step proponuje rozwiązania inspirowane dominującym obecnie trendem, który wiąże się z eksperymentowaniem z żywymi kolorami, organicznymi kształtami i dynamicznymi wzorami.

Mniej powagi

Trend związany z eksperymentami w wystroju już od pewnego czasu stanowi przeciwwagę dla surowego minimalizmu. Obecne zainteresowanie eklektycznym urządzaniem wnętrz osiągnęło swoje apogeum. Od momentu wprowadzenia izolacji związanej z wybuchem pandemii, na nowo patrzymy na własny dom jako bezpieczną przystań – miejsce, gdzie można się relaksować i być sobą.

Tak jak ruch Memphis w latach 80. kwestionował główny nurt w projektowaniu, tak i w tym roku pojawiła się potrzeba bardziej spersonalizowanego wystroju czterech kątów.

Nowym credo staje się zabawa i swoboda w urządzaniu wnętrz bez konieczności podporządkowania się z góry określonym regułom. Obecnie liczy się tylko przyjemność płynąca z dekorowania domu, który stanowić ma swoisty plac zabaw, gdzie można bawić się kolorami, teksturami i wzorami. W ten sposób można stworzyć wnętrze, które jest przytulne i emanuje pozytywnymi wibracjami.

Spoglądając na świat przez różowe okulary

Przestrzenią do letnich eksperymentów jest również podłoga. W nowy wakacyjny trend idealnie wpisują się nowe panele dąb różowy malowany z kolekcji laminatów Quick-Step Signature. Na tym jednak nie koniec; teraz można też łączyć różne kolory podłóg. Dzięki szerokiej gamie wzorów, cała kolekcja laminatów Signature od Quick Step idealnie nadaje się do tego typu eksperymentów. Na przykład podłoga dąb patynowany idealnie skomponuje się z panelami o bladoróżowym odcieniu. Innym rozwiązaniem jest łączenie kilku wzorów geometrycznych, na przykład pasiastego wzoru w kolorze bieli i czerni malowanego dębu z kolekcji laminatów Signature. Dzięki unikalnemu systemowi zatrzasków Quick Step dostosowanie wnętrza do własnych potrzeb przypomina dziecięcą zabawę.

Wychodząc poza schematy

Podłoga stanowi podstawę każdego wnętrza z charakterem. Żywe barwy, ale w stonowanych odcieniach, determinują paletę kolorystyczną modnych obecnie wnętrz. Dużą popularnością cieszą się choćby ściany w kolorze delikatnej cytrynowej żółci lub pastelowego różu, które idealnie łączą się z innymi pastelowymi i rdzawymi odcieniami. Warto dopasować do nich dodatki w ciemniejszych tonach, na przykład żywym błękicie, będącym częścią palety kolorystycznej emanującej energią, a jednocześnie łagodnością. Warto zwrócić także uwagę, że we wnętrzach ostre graniczne linie ustępują miejsca zaokrągleniom, krzywiznom, płynnym łukom i organicznym kształtom.  Całości dopełni zastosowanie szerokiej gamy faktur i wzorów.

Jeśli po montażu podłogi pozostały wolne panele, można wyciąć z nich organiczne ozdoby albo stworzyć oryginalny blat. To idealna okazja, by dać wyraz swojej kreatywności. Własnoręczne wykonanie detali nie tylko sprawi dużo radości, ale pozwoli też nadać wnętrzom osobistego charakteru. www.quick-step.com.pl