Wyznaczniki modnych wnętrz w 2024 roku

Łagodność i naturalność, organiczne, miękkie kształty oraz zabawa strukturą – to trzy aranżacyjne trendy, które będą królować w wystroju wnętrz w 2024 roku. Dzięki nim domowe pomieszczenia zyskają modny look, zachwycając nienarzucającym się designem i dobrym smakiem.

Łagodność i naturalność

Poszukiwanie równowagi i chęć życia w zgodzie z naturą sprawiają, że także we wnętrzach rok 2024 upłynie pod znakiem naturalności. Towarzyszyć nam będą zatem łagodne i przyjazne aranżacje, w których wyczuwalne są spokój i harmonia. W taki wystrój subtelnie wkomponują się drewno, miękkie materiały i lekkie kawowe tonacje jak H484 Mulberry od marki Tikkurila, które wypełnią dom ciepłem i wprowadzą przytulny klimat. Świetnie w tym kontekście sprawdzą się też dekoracje w modnych w tym roku brzoskwiniowych odcieniach. Zapewnią żywy kolorystyczny akcent, podobnie jak podkreślające przyjemny styl aranżacji zielone rośliny.

Organiczne i miękkie kształty

Uzupełnieniem inspirowanych naturą wnętrz w 2024 roku będą miękkie linie i organiczne kształty. To one wyznaczają relaksującą  lekkość wystroju, nie ujmując, a wręcz dodając aranżacjom wdzięku i subteności. Żyrandol o nietuzinkowym kształcie kielicha kwiatu oraz krągłe elementy dekoracyjne ekspresyjnie wybrzmią na tle ściany pomalowanej farbą Tikkurila Optiva w kolorze N417 Cherry. Głęboka szkarłatowa tonacja o brązowym zabarwieniu będzie też pięknie kontrastować z jasnoszarą tapicerką kanapy i popielatym dywanem, a wysmakowany design swym naturalnym pięknem wzrorowo dopełni drewno.

Zróżnicowane struktury

W modzie jest obecnie odważne wykorzystanie powierzchni. Zamiast skupiać się  na jednej strukturze, lepiej więc połączyć w aranżacji kilka faktur i materiałów, by uzyskać niebanalny dekoracyjny efekt. Sztukateria w miętowej tonacji J442 z palety Tikkurila będzie intrygującą kompilacją szyku i świeżości, która zgrabnie zagra z naturalnymi materiałami w salonie. Marmurowe płytki oraz ryflowane lamele podbiją elegancji charakter aranżacji, podczas gdy kominkowe drewno i miękkie, welurowe wezgłowie nadadzą całości odroninę przytulności.

Więcej pomysłów na wnętrza urządzone zgodnie z najnowszymi trendami znajduje się na stronie www.tikkurila.pl/inspiracje.